Chciałbyś wypromować swój biznes? DODAJ SWOJA OFERTĘ ZA DARMO!

ZALOGUJ
Sale marzeń

Zaproszenia ślubne (2015-05-12 14:18:00)

 

Wręczanie zaproszeń na uroczystość zaślubin od wieków jest w naszym kraju tradycją. Te niewielkich rozmiarów karteczki są istotnym elementem naszych przygotowań do ślubu, gdyż zawierają wszystkie niezbędne informacje, o których nasz gość powinien wiedzieć. Zaproszenia ślubne powinny pasować do charakteru uroczystości. Warto znaleźć w ceremonii jeden, charakterystyczny element i przenieść go również na zaproszenia. Może to być np. wspólna pasja Pary Młodej albo miejsce wydarzenia. Pamiętaj, że zaproszenie jest wizytówką całej uroczystości! Od niego zależy nastawienie gości do Twojego ślubu.

Aby uatrakcyjnić zaproszenia, nie tylko wizualnie, oprócz najważniejszych informacji – o dacie, miejscu ślubu/wesela, parze młodej, możesz zawrzeć dodatkowe informacje. Im mniej te informacje związane są z samym ślubem/weselem, tym bardziej powinny znaleźć się w dodatkowej wkładce, nie w samej karcie. Tak należy postąpić, jeśli chcemy np. sporządzić dla gości mapkę dojazdu do Kościoła czy domu weselnego.

Zaproszenia powinny być czytelne i graficznie przejrzyste, nadmiar wzorów i informacji odbierze im wyjątkowy charakter. Bez względu na to, jaki styl zaproszenia wybierzesz, warto dostosować się do kilku uniwersalnych zasad.

Krój pisma. Zdecyduj się na zastosowanie jednego kroju pisma. Pomysł aby sentencja, tekst zaproszenia, informacja o potwierdzeniu przybycia były napisane innym rodzajem czcionki nie jest dobry. Wprowadza duży chaos i znika czar elegancji. Często też prosta, bezszeryfowa czcionka jest lepsza niż nieczytelne wywijasy.

Minimalizm. Unikaj na zaproszeniach mieszanki kolorów! Postaw na jeden dominujący kolor. Dobrym rozwiązaniem jest łączenie bieli z intensywnymi kolorami.

Oryginalność. Unikaj oklepanych wzorów! Motyw serca, gołębi i pary młodej są chyba najbardziej popularnymi ślubnymi wzorami. Często przy ich zastosowaniu można popaść w tandetę. Unikajmy tego! Jeśli serce… to może niekoniecznie musi być czerwone Jeśli już używamy popularnych wzorów… to może poszukajmy zaproszeń z ciekawymi dodatkami?  

Przed ostatecznym zakupem warto zamówić próbki zaproszeń. Unikniecie wtedy nieprzyjemnych niespodzianek

  
Wystaw opinię