Chciałbyś wypromować swój biznes? DODAJ SWOJA OFERTĘ ZA DARMO!

ZALOGUJ
Sale marzeń

Profesjonalny fotograf ślubny - na co zwrócić uwagę? (2014-06-11 10:52:00)

 
    • italiancountrywedding com

Nie będzie dużym nadużyciem, jeśli napiszę, że fotografie – zaraz po weselu – są jednym z ważniejszych aspektów całej uroczystości. Każda para młoda marzy o idealnych zdjęciach. Fotografie do końca życia będą przypominać o wyjątkowym dniu, jakim jest ślub.

Zdjęciami chcemy się też dzielić z najbliższymi oraz przez kilka po koleń. Pokazując zdjęcia swoim dzieciom I wnukom, nie tylko chcesz, żeby zobaczyły jak piękna była z Ciebie panna młoda, ale też, żeby miały wgląd w to, jak wyglądały “niereżyserowane” fragmenty ceremonii oraz niepozowane zdjęcia. To nadaje charakter całej uroczystości.

Profesjonalny fotograf, z dobrym podejściem do ludzi, otwarty na nowe pomysły, ale także potrafiący wczuć sięw sytuację, uchwyci te ważne momenty. Uchwyci pierwsze spojrzenie Twojego przyszłego męża, które nie oszukujmy się, jest bezcenne!


Taki fotograf uwieczni Twoje przygotowania do ceremonii, ale tak, że prawie go nie zauważysz i będziesz naturalna. W efekcie jest wiele zdjęć, gdzie mama, czy najbliższa przyjaciółka z czułością pomagają wpiąć welon, poprawiają suknie, czy po prostu wzruszają się patrząc na Ciebie w sukni, pełnym makijażu i niecodziennej fryzurze.


 

Obecnie na rynku jest bardzo wielu fotografów. Niektórzy są doświadczeni w fotografii ślubno-weselnej, inni dywersyfikują swoją działalność i fotografują także wydarzenia firmowe, sportowe itp. 
Bez względu na to na kogo z nich się zdecydujesz, ważne, żeby zapoznać się z historią ich działalności i dokładnie sprawdzić portfolio. Będzie Ci łatwiej podjąć decyzję, mając do wglądu poprzednie sesje fotografa.


Poza wspomnianymi formalnościami, zwróć także uwagę na kilka dodatkowych aspektów. 
Co jest ważne?


1. Fotograf, przy którym czujesz się swobodnie

Jeśli potencjalny fotograf Cię nie krępuje i szybko załapałaś z nim kontakt, jest spora szansa, że również w tak krótkim czasie i bez problemu znajdzie on nić porozumienia z Twoją roddziną i pozostałymi gośćmi weselnymi. Wszyscy będą zrelaksowani i uśmiechnięci – czego odzwierciedlenie zobaczysz na zdjęciach!

 


2. Fotograf, który przewiduje Wasz następny ruch

Doświadczenie w fotografii ślubnej jest ważne, ponieważ potrzebujesz kogoś, kto potrafi przewidzieć co zaraz się wydarzy, gdzie powinien być i pstrykać pstrykać pstrykać :) Nie chcesz chyba kogoś, kto spóźni się ze zbliżeniem na wkładanie obrączki lub nie uwieczni reakcji Waszych rodziców podczas podziękowań Młodej Pary.3. Fotograf, który opowiada historię

Poprzez fotografie można opowiedzieć niejedną historię. Istotne jest, aby potencjalni odbiorcy zdjęć z łatwością odtworzyli Wasz Wielki Dzień oraz emocje, jakie Wam towarzyszyły.

 


PS. Nie zapomnij, aby zarezerwować fotografia odpowiednio wcześniej. Ci najlepsi mają zabukowane terminy na wiele miesięcy do przodu.


Jakie macie doświadczenia z fotografami ślubnymi? Na co warto zwracać uwagę również podczas robienia zdjęć w trakcie wesela?


źródła zdjęć: huffingtonpost.com, fstoppers.com, pinterest.comautor: Olga Kołodyńska

  
Wystaw opinię