Chciałbyś wypromować swój biznes? DODAJ SWOJA OFERTĘ ZA DARMO!

ZALOGUJ
Sale marzeń

Fioletowy zawrót głowy (2014-06-03 09:53:00)

 

Myśląc o uroczystości ślubnej, przychodzi na myśl jedno – biel. Biała suknia, białe dodatki, biały pojazd, białe dekoracje, białe stoły i krzesła - kolor ten ma odzwierciedlać czystość serca i niewinność Panny Młodej. Choć w kulturze Zachodu nieustannie królują tradycyjne kolory sukien ślubnych – biel i jego odcienie (takie jak ecru, diamentowa biel czy kość słoniowa), to coraz więcej Par Młodych decyduje się na urozmaicenie oprawy dekoracyjnej jednym kolorem przewodnim.

Bardzo popularnym kolorowym motywem przewodnim wesela są odcienie fioletu: purpura, lawenda, wrzos czy lila pięknie komponują się z bielą jednocześnie jej nie przytłaczając, dzięki czemu mogą pełnić rolę eleganckich i romantycznych dodatków dekoracyjnych.

Zainspiruj się na fioletowo!


 

Fioletowe akcenty urozmaicą biel ślubnej sukni. Możesz dobrać je w formie biżuterii, ozdób włosów, nosić je w dłoniach...

 

 

lub na stopach!

 


 

Fioletowi przypisywana jest szlachetność, uduchowienie oraz władza. Jest symbolem wolności, poszukiwania, przestrzeni. Jako elementy dekoracji sali weselnej fiolet nada wnętrzu szyku, dzięki czemu goście weselni jeszcze bardziej odczują elegancję Waszej uroczystości.

 

 

Jeśli jednak preferujecie niewielkie kolorowe akcenty w jasnych wnętrzach, dobrym rozwiązaniem będą dyskretne fioletowe motywy zamieszczone na zaproszeniach i prezenckikach dla gości oraz jako element dekoracji stołu.

 

 

Ciekawym rozwiązaniem na użycie koloru we wnętrzu sali jest też tort weselny z elementami fioletowych słodkości.

 

 

Uważa się, że osoby lubiące fiolet cechuje wielkoduszność, uczuciowość, tajemniczość i zamiłowanie do piękna. Innym znaczeniem koloru fioletowego jest doskonała miłość. Fioletowe akcenty przy garniturze Pana Młodego z jednej strony dodadzą mu elegancji i szlachetności, a z drugiej - odrobinę szaleństwa!

 

 

Jeśli nie wyobrażasz sobie na swojej sukni ślubnej innego koloru niż biel, ale chciałabyś urozmaicić uroczystość kolorowym elementem, oryginalnym rozwiązaniem tego problemu będzie ubranie druhen w fioletowe sukienki. Zwyczaj ten, choć związany z kulturą anglosaską, w Polsce jest coraz częściej praktykowany. Stroje świadków przybrane w fioletowe akcenty również zwrócą uwagę gości.

 

 

Fiolet jako motyw przewodni wesela jest dobrym pomysłem dla Par Młodych, które nie boją się wyjść poza schamaty i chcą urozmaicić swoje wymarzone wesele. Zdjęcia z tak wyjątkowej uroczystości będą piękną pamiątką na długie lata...

 

 

Autor: Katarzyna Pilarczyk

Źródła zdjęć: Pinterest, weddingomania.com, wonderfulweddingthemes.blogspot.com

    • druhny
  
Wystaw opinię