Chciałbyś wypromować swój biznes? DODAJ SWOJA OFERTĘ ZA DARMO!

ZALOGUJ
Sale marzeń

Jak zmniejszyć wydatki na wesele? (2014-05-21 12:06:31)

 
    • figurki na tort weselny

Idealne miejsce na wesele, menu, kwiaty, suknia – jak wiadomo wydatki na uroczystość wzrastają w mgnieniu oka. Bez względu na to czy są to oszczędności rodziców na wesele, czy ciężko zarobione własne pieniądze – każdy z nas ma pewien limit budżetu, w którym powinien się zmieścić.

 

Bazując na opiniach ekspertów w branży, stworzyliśmy listę porad dla panny młodej odnośnie budżetu. Sedno sukcesu, jak w każdej dziedzinie oszczędzania, leży w ustaleniu priorytetów: na co chcemy przeznaczyć większą sumę, a na czym faktycznie możemy oszczędzić, ponieważ nie jest dla nas takie istotne.

Zacznij od stworzenia listy priorytetów: o czym zawsze marzyłaś, co koniecznie musi znaleźć się na Twoim ślubie, z czego nie potrafisz i nie chcesz zrezygnować! Ponumeruj je! Jeśli uważnie zastanowisz się nad rzeczami, które mają dla Ciebie największe znaczenie, znajdziesz sposób, jak oszczędzić na tych, które nie liczą się aż tak bardzo.

 

1. TORT WESELNY

 

Jeśli jednym z Twoich marzeń nie jest kilkupiętrowy tort, możesz zmniejszyć budżet o połowę poprzez zamówienie nieco mniejszego ozdobnego tortu, który również przykuje uwagę, jednak z boku postawić również mniejszy, płaski tort. Reprezentatywny, ozdobny tort będzie na widoku dla wszystkich, a nic nie stoi na przeszkodzie, abyś serwowała większości gości płaski tort. Goście nie zauważą różnicy!

 

2. DEKORACJA STOŁU

 

Jeśli nie chcesz przeznaczać pokaźnej sumy na kwiatowe dekoracje stołu, możesz zamieścić je jedynie po bokach stołu, gdzie są dobrze widocznie, natomiast atmosferę możesz nadać licznymi świecami. Jeśli obawiasz się, że goście będą zbyt dobrze się bawić, jak na tak mało bezpieczne dekoracje, stół z powodzeniem możesz przystroić organzą.

 

3. WINIETKI

 

Winietki połączone z podziękowaniami dla gości to dobry sposób na oszczędność, nie tylko pieniędzy, ale także czasu. Jest to również miły upominek dla gości.

 

 

4. WAZY Z OWOCAMI, ZAMIAST KWIATÓW


Wazy z owocami na bocznych stołach lub w kąciku kawowym są zarówno przydatne jak i naturalnie piękne. No i przede wszystkim – tańsze.

 

 

5. UKRYTE KOSZTY


Niektóre firmy nie podają wszystkich opłat. Miej na uwadze, że koszty, na jakie się zgadzasz zapewniają Ci pełną usługę. Zwróć uwagę na pakiety weselne (np. fotograf + kamerzysta) oraz liczne zniżki, jakie firmy oferują przygotowującym się do ślubu. Zobacz tutaj.

 

A Wy jakie macie sposoby na oszczędności ślubne?

 


Autor: Olga Kołodyńska

Źródła zdjęć: Pinterest, aqicosmoholic.blogspot, artkart.es24, slub.wieszjak.polski.pl

  
Wystaw opinię