Chciałbyś wypromować swój biznes? DODAJ SWOJA OFERTĘ ZA DARMO!

ZALOGUJ
Sale marzeń

Obrączki - z cyklu... Jak, gdzie i kiedy? (2012-08-30 13:02:00)

 

 

Ślub to bardzo ważne wydarzenie dla obojga ludzi , jak że indywidualne i dające mnóstwo możliwości przygotowania, mogą przysporzyć dużo zachodu . Główną oraz podstawową kwestią są obrączki uważane za symbol małżeństwa..

Niby nic, bo to kawałek metalu na serdecznym  palcu prawej dłoni, ale jednak  symbol,  który ma na celu identyfikować małżonków w społeczeństwie, jako parę  zakochanych trwających w swoim postanowieniu.  

Obrączki mogą być wykonane z różnych metali, jak srebro oraz coraz popularniejszy tytan , platyna, ale przeważnie jest to złoto w tradycyjnym kolorze żółtym lub też i w  innych kolorach, jak białe lub czerwone.

Rynek ślubnej biżuterii

Rynek ślubnej biżuterii jest spory  w Polsce, bowiem istnieje  dużo znanych firm jubilerskich , które mają w swojej ofercie mnóstwo  modeli obrączek . Przeważnie  są to proste wzory z jednego rodzaju metalu lub dwóch , trzech,  często połączone z  drogimi  kamieniami, takim jak   diament , szafir, szmaragd czy rubin . Kształty obrączek są na ogół tradycyjne, natomiast ich krawędzie i wzory , mogą  być soczewkowe od spodu lub proste . Jednakże pamiętajmy, iż jest to masowa produkcja, czyli „kupujesz tanio, ale licz się z tym, że  możesz mieć to samo na palcu co inny konsument”.  Jeżeli nie przeszkadza Państwu taka filozofia zakupu, to ją  polecam  bowiem, jest to zakup  szybki tani.

Jeżeli z kolei jesteście Państwo klientami bardziej wymagającymi oraz chcielibyście coś wyjątkowego, macie również możliwość zamówienia    ciekawych lub też przez siebie zaprojektowanych wzorów obrączek  u prywatnego jubilera. Przy wyborze jubilera, powinniście najpierw zapoznać się z jego stylem , a jeżeli on Wam odpowiada, pozostaje Wam tylko poprzez podesłanie mu swojej propozycji obrączek. Możecie również przynieść jubilerowi swój materiał (np. złoto w formie starej, nikomu nie potrzebnej biżuterii), z którego jubiler zrobi  wasze wymarzone obrączki ślubne. Chociaż  na takie obrączki czeka się trochę dłużej, ale za to będzie mieć pewność, iż wasze obrączki są wyjątkowe oraz niepowtarzalne.

Biżuteria praktycznie od samego początku swojego istnienia inspirowała artystów-jubilerów. Biżuterii artystycznej jest coraz więcej , wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarce internetowej a ogrom takich usług przygniata swoim obliczem. Tutaj kierujemy się instynktem trzeba wyczuć styl artysty, jeśli sprzyja i jest z polecenia lub ma wystarczająco dobre opinie możemy być pewni strzału w dziesiątkę .


Kiedy kupować obrączki

Kiedy data ślubu już ustalona trzeba podjąć decyzję, jak i gdzie kupić obrączki. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z ofertą w  sieci . Wpisujemy w wyszukiwarkę, co nas interesuje i szukamy. Jeśli znajdziemy model wymarzonych obrączek, to należy sprawdzić  rozmiar swoich palców serdecznych , w tym celu  radzę przejść się do salonu z biżuterią i przymierzyć parę obrączek, chyba że idziemy do jubilera i zamawiamy, wtedy on zmierzy Wam palce . W tym przypadku, do jubilera należy się wybrać przynajmniej na 30-60 dni od dnia ślubu, bowiem musicie pamiętać, iż   rozmiar palca może się zmienić, może napuchnąć pod wpływem stresu lub wysokiej temperatury lub też skurczyć się z zimna . Nie róbmy tego na ostatnią chwilę!

Jaki kształt , wykończenie?

Tradycja mówi nam, że obrączka powinna być  z żółtego złota. Jednakże coraz częściej młode  pary chcą czegoś oryginalnego, co pomaga im utożsamiać się z jakąś przeżytą przez nich konkretną chwilą , jedyną w swoim rodzaju . Idąc tym tropem, możliwości mamy wszelakie, począwszy  od wyboru metalu , kamieni po  kształt oraz sposób wykończenia obrączek (piaskowanie, satynowanie, polerowanie). Dlatego też nie należy bać się wyzwań, bowiem można  poprosić o prawie wszystko, w zależności  od przeznaczonego na obrączki budżetu.


Soczewkowe czy proste ?

Soczewkowe obrączki są wypukłe od spodu, co ułatwia nam zdejmowanie ich przy spuchniętych palcach, lecz pamiętajmy, iż cena za taki kształt jest wyższa niż w przypadku prostego kształtu .

Ceny obrączek

Ceny obrączek zależą od rodzaju metalu, z którego są wykonane. Najtańsze są proste ze srebra, które można już kupić po 100 zł  za komplet , następnie ze złota -  260 zł. Z kolei dla bardziej wymagających cena za komplet obrączek ze srebra to koszt  1 500 zł, natomiast ze złota - 2 500 zł. Pamiętajmy również, iż cena obrączek zależy również od wagi metalu, z którego są one wykonane, bowiem w przypadku złota jest to dość spora różnica, z kolei przy srebrze prawie nieznaczna, ze względu na cenę rynkową kruszcu.

Sposób na tanie obrączki

Wiadomo, że wydatków ślubnych jest sporo, ale  obrączki można naprawdę tanio kupić, tylko potrzeba dużo cierpliwości i rozwagi oraz dobrych decyzji. Można wyszukać promocje w dużych salonach jubilerskich lub zamawiając obrączki u lokalnego artysty-jubilera, jednocześnie przekazując mu  do przetopienia na obrączki niepotrzebną biżuterię (np. porwane łańcuszki , nie używana biżuteria )  od rodziny. Wtedy zapłacimy tylko za usługę i wykonanie. Ponadto, pamiętajcie, iż  obrączki  czym węższe i cieńsze, tym mniej ważą, a ich cena jest mniejsza . Wzory i kamienie oraz wykończenie też mają  duży wpływ na cenę , czym mniej wymagań tym taniej .


Podsumowanie

Mówi się „Dla każdego coś dobrego”, zatem przy wyborze obrączek nie ma ograniczeń. Na rynku jest bardzo dużo wzorów obrączek, nie zapominając o możliwości łączenia materiałów szlachetnych. Decyzje należą jednak do Was, bowiem obrączki na co dzień mają nie przeszkadzać, ale być wygodne i trwałe.

 Ja sam, jestem zwolennikiem ciekawej i oryginalnej biżuterii, zatem zachęcam wszystkich do odwiedzenia mojej strony na facebooku, gdzie będziecie mogli obejrzeć niepowtarzalne wzory obrączek.

 

Autor: Majk Hercberg

 

Obrączki MajkArt


Facebook

tel. 519-589-642

 
 • Marta

  Dowiedziałam się o paru sprawach dzięki :)

 • ONA2

  O kurka ale odlotowe obrączki!

 • Jawa

  Super!!!!!!!!!!!

 • Ania

  Ciekawe i przydatne informacje, obrączki cudne
 
Wystaw opinię