Chciałbyś wypromować swój biznes? DODAJ SWOJA OFERTĘ ZA DARMO!

ZALOGUJ
Sale marzeń

Zadzwoń:

508 65 00 71FACEBOOK

Napisz: info@pawelwisniewski@wp.pl

Jak dojechać:
 
Wystaw opinię


 

O mnie


Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania fotograf.  Uwielbiam dźwięk migawki. Za każdym razem gdy go słyszę,  wycinam kawałek rzeczywistości i nie pozwalam mu przeminąć. Mam szczególny sentyment do fotografii czarno-białej. Takie zdjęcia nigdy się nie starzeją,  nie poddają się trendom i przewrotnie w czasach, gdy klisza odchodzi w cień – aparaty cyfrowe pozwalają uchwycić więcej szczegółów czyniąc ją jeszcze ciekawszą. Podobają mi się zdjęcia z ukrycia Joe Buissink’a, ich niezwykły charakter, intymność chwili, najgłębsze emocje – są dla mnie inspiracją. Uwielbiam fotografować ludzi, stanowią niewyczerpalne źródło tematów.
Mój styl


Podczas reportażu mam zawsze na sobie dwa aparaty pełnoklatkowe, jeden z obiektywem szerokokątnym oraz drugi z teleobiektywem. Szeroki kąt pozwala na wykonywanie zdjęć z bliskiej odległości, gdzie sam jestem uczestnikiem dynamicznie rozwijającej się akcji. Jasny teleobiektyw pozwala mi robić zdjęcia z dystansu, gdzie nie zwracam na siebie uwagi i mogę dzięki temu uchwycić prawdziwe chwile w świetle zastanym. Bez błyskania fleszem, bez zdradzania swojej pozycji, mogę uchwycić to czego szukam w fotografii – emocji, relacji, piękna. Gdybym mógł zabrać ze sobą tylko jeden obiektyw, z pewnością byłby to mój ulubiony Canon 70-200mm – szkło idealne do portretów. Absolutnym mistrzem tej ogniskowej jest Cliff Mautner, jego zdjęcia można oglądać godzinami – są dla mnie kierunkiem i inspiracją.


Moim celem jest, aby ludzie na fotografiach wyglądali jak najlepiej a przy tym naturalnie. Ktoś kiedyś powiedział:  „postaraj się pokazać na zdjęciu to czego nikt inny nawet by nie zauważył”. Inne stwierdzenie, które bardzo mi się podoba: „patrzenie przez obiektyw uczy nas patrzenia na świat bez niego”.